Літинський опорний заклад
загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1
Літинської селищної ради Вінницької області

НАВІГАЦІЯ
Короткі новини
    05.06.2023
    Зарахування учнів до першого класу

    Наказ про зарахування учнів до першого класу 2023 року.

Наше опитування
Хабарництво в освіті
Освітні ресурси
Головна » Про школу » Історія школи Сьогодні:

Сайт Літинського опорного закладу загальної
середньої освіти І-ІІІ ступенів №1

 

Історія школи


Літинська перша школа
взяла свій початок з жовтня 1812 року.

 

 

А було це так. Офіцери кавалерійського полку (полк дислокувався в Літині) зібрали гроші і віддали місцевому священнику православної церкви, будуй, мовляв, святий отче, школу, щоб наші діти мали де вчитися, а ми - на війну з Наполеоном.

Місцевою громадою початкова школа була у тому ж році збудована з дерева і маленькі школярі уже в жовтні сіли за парти. Пізніше, після пожежі, школа була збудована з цегли в один поверх а вже за Радянського Союзу добудовано другий поверх.

У1938 р. закінчено будівництво двоповерхової нової школи № 1, по вул. Радянській, в якій ми навчаємось по сьогоднішній день, директором якої призначено Киринюка Г. А.

З 1938 по 1941 рік в школі навчався Герой Радянського Союзу Борис Семенович Варава (нині на стіні при вході встановлено меморіальну дошку з барельєфом Героя).

Підчас німецько-фашистської окупації будинок школи зайняли фашисти і діти не навчалися.

З першого вересня 1944 р. школа почала свою діяльність. В 1945 р. з десятого класу було випущено 12 учнів, з них - дівчат. 1945-1946 н/р: в школі було 20 класів-комплектів, працював 31 учитель, учнів було 626. 1946-1947 н/р: вчителів працює 33, класів-комплектів 23, учнів - 688. Шкільна бібліотека нараховувала - 1350 книг. При школі організовано гуртожиток на 8 осіб Сім класів працювало в другу зміну. Діяв фізичний, хімічний, військовий кабінети. Комсомольська організація нараховувала 50 чол., піонерська - 257. В річному звіті школи записано, що було зібрано на допомогу колгоспу 10 кг проса посівного, 6 кг посівної кукурудзи, певну кількість бурякового та кабачкового насіння.

Школа була розміщена в шести будинках, відповідно збудованих в 1826р., 1886 р., 1895 р, 1896 р., 1907 р„ 1938 р. Всього 55 кімнат, площа 1360 кв. м.

До 1938 р. в Літині діяла одна школа, яку названо № 1, того року була відкрита і школа № 2.

Першого січня 1952 р. Літинська середня школа розділилась знову на дві середні школи Учні першої школи розмістились у відбудованому двоповерховому будинку по вул. Радянській, а молодші класи у філіалі по вул. Леніна, започаткованому у 1812 р.

До 1965 року, за перші два десятиліття, перша школа досягала певних успіхів у навчанні та вихованні підростаючого покоління. На її базі організовано методичну роботу з різних навчальних предметів, в т. ч., з спортивних секцій.

Перша школа у вищезгаданий період випустила цілу плеяду прекрасних спортсменів, які згодом прославили радянський спорт не тільки у себе вдома, але й за рубежем, на різних світових змаганнях. Це Романцов В. П., КіпоренкоД. Т, який з бігу на 100 метрів, тричі перевищував олімпійські рекорди перших трьох олімпіад світу, О. Поберезький, першорозрядник з шахів, чемпіон району й області.

Сотні юнаків закінчили військові училища й академії, дослужились до полковників. В школі з 1950 до 1977 року працював один з кращих вчителів фізкультури Ткачук П. С., готував учнів за гуманною програмою.

Весною 1963 року наш район був приєднаний до Калинівського. Футболісти, баскетболісти, легкоатлети, стрільці, велосипедисти, тенісисти і шахісти виступали відмінно і здобували перше загальнокомандне місце в новому районі. (Тренери Ткачук П.С. та Слободянянюк М.К.).

В 1968 році Літинську СШ № 1 очолив Гусєв О.В., колишній другий секретар Літинського райкому партії, який працював директором до 1974 року. За його діяльності було добудовано другий поверх до третього корпусу школи, започатковано будівництво спортзалу.

Згодом директором школи було призначено Ктітарєву Г. Д. Під її керівництвом було завершено будівництво спортзалу.

3 1988 по 2014 рр. директором школи працювала Бойко Н.М., а з 2014 року директор школи -  Чередник Сергій Іванович.

З 2020 року директор школи – Шмигель Анатолій Олександрович.

У 2021 році наша школа стала Літинським опорним закладом загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 з філіями І-ІІ ступенів с. Сосни та с. Громадське.

 

 

    Якщо Вам сподобалась ця стаття, поділіться, будь-ласка, нею з друзями